fbpx

Vždy, než začneš něco nového, tak se nejprve zastav

05. 09. 2022
Čtení na: 2 min

Každá z nás v životě zažívá své zlomové momenty. Když se poprvé pomilujeme, když doděláme školu, když se odstěhujeme od rodičů, když poprvé bydlíme se svým partnerem, když si ho vezmeme za svého muže...

Každý z takových momentů si zaslouží zvláštní pozornost. Zaslouží si, aby ses zastavila a uvědomila si, co to pro tebe znamená. Co s tím krokem ztrácíš, a co s ním získáváš. V takový moment totiž vždy přecházíš pomyslný práh. Něco v tobě se mění. Získáváš úplně novou zkušenost.

Takové zkušenosti jsou nádherný dar, který tě vede k moudrosti. Ale jen v tom případě, když jim věnuješ opravdu vědomou pozornost. Když si je zvnitřníš a pochopíš jejich smysl.

A to se prostě “za pochodu“ dělat nedá. Je potřeba se zastavit.

Zamysli se. Která událost ve tvém životě by si teď zasloužila zastavení a plnou pozornost? Může to být cokoliv kolem tvého vztahu, tvé práce, tvých dětí... Třeba takový začátek školy je rozhodně takovým momentem. Zastavili jste se nad ním spolu? Probrali jste pocity spojené s tímto přechodem?

Jestli ne, tak to ještě pořád můžete udělat.

Já sama mám teď silné zastavení. Stopla jsem všechny nezbytné činnosti (včetně pondělních semínek, jak sis asi všimla :D) a věnuju se tomu, co mě za týden čeká. Budu poprvé přecházet práh
žena svobodná ~ žena vdaná.

Jestli tě zajímá, jak ho prožívám, a jak jsem to své zastavení pojala, tak si přečti můj čerstvý příspěvek o předsvatebním rituálu.

Zásady ochrany osobních údajůObchodní podmínky
© 2023
Top