fbpx
Online minikurz 14.–19. 9.
Uzdrav své bolesti z dětství
Aby ti už dál nekomplikovaly život a vztahy
Zajistit si místo zdarma
Rozklikni tvrzení, které na tebe sedí:

Často se cítím jako hodná holka, která se druhým snaží ve všem vyhovět.

Je možné, že tě tvoji rodiče zahrnovali přijetím a láskou jen tehdy, když jsi se chovala podle jejich očekávání a poslušně jsi dělala všechno, co se ti řeklo. Díky tomu si do života neseš program: „Když budu hodná, druzí mě budou mít rádi“.

Hluboko uvnitř sebe toužíš po lásce a věříš, že si ji musí zasloužit. Bojíš se odmítnutí, připomíná ti, jak jsi v dětství byla odmítána, když jsi neplnila očekávání.

Kladu na sebe vysoké nároky a nikdy si nepřipadám dost dobrá.

Tví rodiče ti neposkytovali podporu a povzbuzení, které jsi potřebovala. Místo toho tě neustále upozorňovali na to, co jsi udělala špatně, nebo co bys měla zlepšit. Možná sis dokonce občas připadala spíš jako ve vojenském výcvikovém táboře, než v láskyplné rodině.

Někde v hloubi sebe se pořád snažíš rodičům a světu dokázat, že jsi dost dobrá. Toužíš po uznání zvenčí, protože zevnitř necítíš svou hodnotu zevnitř. Kdo ti ale v dospělosti určuje, co znamená „dost dobrá“?

Nemám na sebe čas, protože hodně potlačuju své potřeby na úkor druhých.

Tvoje potřeby byly v dětství přehlíženy, proto jsi uvěřila, že nejsou důležité. Možná jsi nedostala dost lásky, pomazlení, bezpečí, pochopení, a tak jsi se naučila se od svých potřeb odpojovat, aby tě to tak nebolelo. Kolikrát na sebe úplně zapomínáš a stavíš se na poslední místo, až bude “vše hotové“.

Toužíš mít víc času na sebe, ale zároveň se tomu můžeš podvědomě vyhýbat, protože by to znamenalo se spojit s místy uvnitř sebe, které pořád bolí. Možná můžeš mít i obranný program, který ti říká, že mít čas jen pro sebe je sobecké.

Neumím moc projevovat svoje emoce, ani o nich srozumitelně mluvit.

V dětství ses naučila, že tvé emoce jsou špatně, že bys je mít neměla (vztek, pláč, moc hlasitá radost…), proto ses naučila je skrývat. Projevuješ je až ve chvíli, kdy nad nimi ztrácíš kontrolu. To ti ale znovu oživuje starou bolest z nepřijetí a dostává tě to do začarovaného kruhu, kdy se za své emoce opět stydíš - stejně, jako když jsi byla malá.

Bývá pro tebe těžké unést emoce svých dětí, když ty sama jsi je musela potlačovat. Ani od partnera často pochopení nepřichází, protože vyrostl ve stejném vzorci jako ty.

Spoléhám se jen sama na sebe, musím být silná holka, co všechno zvládne.

Tvůj otec nenaplnil svou roli „ochránce“. Nevytvořil pro tebe bezpečný prostor, ve kterém by sis mohla dovolit být slabá a důvěřovat druhým. Místo toho v tobě vychoval bojovnici. Ať už tím, že sám byl slabý, nebo tím, že byl nepřítomný. Sama ses naučila být svým ochráncem, protože ti nic jiného nezbylo.

Prožíváš v sobě rozpor. Toužíš po bezpečném prostoru, ve kterém si dovolíš být zranitelná, křehká a ženská, ale zároveň druhým nedůvěřuješ a neumíš jim vytvořit atmosféru, ve které by pro tebe takový prostor mohli vytvořit. Vysíláš jasný signál „nikoho nepotřebuju, postarám se o sebe sama“.
Našla ses v něčem z toho, co popisuju? 
Pak tvůj život řídí nedohojená zranění z dětství a nutí tě znovu a znovu vytvářet situace, které ti ubližují. Já vím, vždyť za to, co se ti stalo nemůžeš! Kdo se v tom chce pořád hrabat?!

Asi nikdo. Jenže stejně tak nikdo nepřijde, aby tě zachránil. To můžeš jen ty sama. Takže má otázka zní: chceš bolesti z dětství konečně uzdravit? Pokud ano, pak je můj minikurz právě pro tebe.
Chci uzdravit své bolesti z dětství
Minikurzem prošlo přes 7000 žen, co o něm říkají?
  • Přečetla jsem hodně článků a knížek o vnitřním dítěti, ale až s tebou jsem pochopila, jak ho opravdu vyléčit. Dokonce i slzičky se dostavily. Cítím se uvolněná, jak už dlouho ne. Děkuju

    - Hanka
  • Ve všem máš pravdu... Úplně jsem zapomněla, že tohle ještě existuje... Jak je láska důležitá, ne jí jen dávat, ale cítit i pro sebe... Když si vybereš rodiče, kteří lásku neznali a vybereš si je proto, abys jim to ukázala Ty... Pak to bolí moc a díky traumatům zapomeneš na podstatu svého bytí... Je krásné se napojit na své srdce a zase si to připomenout. Děkuju za to.💓

    - Tatjana
  • S online kurzy a webináři zdarma se rozrhl pytel, tak jsem byla trochu skeptická, ale jsem moc ráda, že jsem se nakonec přihlásila. Cítím, že už za těch pár dnů se ve mně hnuly staré ledy. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

    - Petra
Ukážu ti, jak se zbavit škodlivých návyků z dětství
Nemusíš říkat ano, když toužíš říkat ne.
Nemusíš se rozdávat pro ostatní na úkor sebe.
Nemusíš se bát odmítnutí a nepřijetí.
Nemusíš se podceňovat, ponižovat ani obhajovat.

Místo toho si můžeš sebevědomě tvořit takový život,
jaký chceš opravdu žít.
Co si z minikurzu odneseš?
~ Zvědomíš si škodlivé programy z dětství,
které ti hází klacky pod nohy ve vztazích i v seberealizaci.

~ Zjistíš, že se je snažíš potlačovat „antiprogramy“,
které tě ještě víc zraňují a stahují do začarovaného kruhu.

~ Pochopíš, jak léčení starých bolestí skutečně funguje,
a proč se ti to zatím nepodařilo tak, jak by sis představovala.
Jak a kdy bude minikurz probíhat?
14.–19. 9. 2023
~ Minikurz ti každý den zabere jen 15 minut
a lekci si budeš moct pustit, kdykoliv se ti to bude hodit.

~ Celkem má minikurz 5 lekcí a živé vysílání,
na kterém tě provedu léčivou vizualizací.
.
~ Videa minikurzu budeš mít přístupná pár dní
a najdeš je v mé členské sekci na webu.

~ Komunikace a sdílení k minikurzu
budou probíhat v privátní skupině na FB.
Minikurz pořádám jen jednou za rok!
Jdu do toho! Chci uzdravit své bolesti z dětství
Kdo tě minikurzem provede?
Ing. arch. Terez Kantu
Mentorka sebepoznání, autorka transformačních technik pro ženy a facilitátorka ženských kruhů
Vedu ženy k pochopení toho, kým opravdu jsou. Svůj přístup stavím na přímé zkušenosti a hlubokém prožitku sama sebe, který dle mého jako jediný má opravdovou moc ženu proměnit. Jsme emoční bytosti, proto nikdy nebude stačit si o našich problémech jen povídat a skrze rozum hledat řešení. Musíme jít do svého těla a do svých emocí, jen tam na nás čeká skutečně zvnitřněné poznání. Ráda k němu přivedu i tebe.
Sama jsem zažila náročné dětství
Moji rodiče se rozešli, když mi byly 3 měsíce a od té doby jsem svého otce viděla dvakrát v životě. Lásku, kterou mi nedal jsem se snažila najít v náruči mužů, a když už jsem se s jedním usadila, pořád mi nebyl dost dobrý. Deset let jsem se ho snažila tvarovat a postrkovat výčitkami k tomu, aby byl takový, jakého ho chci. Aby splnil můj sen o dokonalém muži. Nesplnitelný sen o dokonalém tátovi ~ ochránci, kterého jsem neměla.

Bohužel ani s mámou jsem to neměla moc jednoduché. Kladla na mě obrovské nároky a pochvalu jsem od ní skoro neslyšela. Sice mě to dokopalo až k titulu a státnicím s jedničkami, ale dva dny po státnicích mě hospitalizovali v nemocnici, a tak tak zachránili před umřením. Trombóza a rozsáhlá embolie plic. Došlo mi, jak dlouho jsem jela na výkon a potlačovala sebe a své tělo. Doufala jsem, že úspěch ve škole a vysněný diplom zaplní prázdnotu, kterou jsem v sobě cítila. Že se možná konečně dočkám přijetí a uznání, které mi od dětství tolik chybělo.

Tohle blízké setkání s vlastní smrtelností mě donutilo zrevidovat životní hodnoty a začít poznávat, kdo skutečně jsem, a co v životě chci. Došlo mi, že uznání a přijetí si musím v první řadě dát já sama, jinak mi to z venku stejně nikdy nebude stačit. Vydřený titul jsem hodila za hlavu a začala hledat své poslání. To mě přivedlo až do školy tantra-jógy pro ženy, kde jsem se konečně potkala s tím nejdůležitějším člověkem v mém životě ~ sama se sebou.

Dnes mám báječný vztah jak s partnerem, tak i se svou mámou, se kterou jsme po letech dokázaly překonat hlubokou propast mezi námi. Mám ráda sama sebe i své tělo a už si před nikým nepotřebuji nic dokazovat. Tvořím si svůj život podle sebe a pomáhám dalším ženám najít cestu k sobě a ke svým snům, aby ani ony nemusely marnit léta v situaci, která není v souladu s jejich duší a niternými potřebami. ♥

Taky chci zahojit náročné dětství
Top