fbpx

Semínko #10: Jarní energií mohu vyživovat každý den.

18. 04. 2022
Čtení na: 3 min
Jaro, léto, podzim, zima nejsou jen čtyři roční období. Je to universální princip. Matrice. Řád podle kterého se řídí jak naše planeta, tak Tvé tělo a celý Tvůj život. Jarní energie u Tebe nastupuje v dynamické fázi cyklu, to je hned po menstruaci. Když ovuluješ, tak procházíš svým vlastním létem. PMS řádí během podzimního týdne před menstruací a samotná menstruace je zimou, během které by sis měla odpočinout a nabrat síly na další “rok“.

Stejně se dá dívat i na cyklus tvého života od narození do smrti. Jako malá holčička jsi prožila své jarní probouzení, rozkvétání a objevování nového života. Během dospělosti jsi v plném prožívání svého léta, ve kterém záříš a plodíš. Stáří je pak tvým podzimem a sklizní toho, co bylo zaseto. A odchodem z tohoto těla se odevzdáš do náruče zimy, ve které se tvá duše připraví na další cyklus.

No a když se vrátím k původní myšlence, tak i každý Tvůj den začíná jarem. Vzpomeň si jak čerstvou energii má svítání, když se země probouzí z nočního (=zimního) spánku. To je velmi zásadní moment, který může rozhodnout o zbytku celého dne. Koneckonců i naše dětství má velký vliv na to, jaký život žijeme v dospělosti. Kdo zažil laskavé a podporující zacházení, tomu se pak žije s větší lehkostí v srdci a nenese si do života tolik škodlivých programů, které by mu podkopávaly nohy.

A právě takový vliv má i energie tvého rána na zbytek dne. Proto si hlídej, jaké první myšlenky provází tvůj den. Zkus si do svého probouzení pozvat hlavně ty, které tě podporují tvou víru, že dnešek může být nádherným dnem plným objevování zázraků života. Že se dnes můžeš něco nového naučit, něco krásného zažít, a nebo třeba někoho milovaného pohladit.

A možná bude nejlepším začátkem, když někoho milovaného pohladíš hned ~ když pohladíš sama sebe. Takový krásný malý zvyk, který ti pomůže začít jaro Tvého dne podporující a laskavým způsobem. 💛

O pondělních semínkách.


Rozhodla jsem se, že budu každé pondělí rozsévat semínka myšlenek, které bych si moc přála vidět v našem světě. Věřím, že mají šanci vyklíčit v zahradách těch, ke kterým doletí a odtud se budou šířit zase dál. Věřím také, že mají moc proměňovat životy k lepšímu. Protože semínka, která do své mysli zaséváme prorůstají celou naši existenci a spolutvoří život nejen náš, ale celé naší Země. Spousta semínek určitě nebude pod sluncem nijak nová. Vlastně jsou stará minimálně tisíce let. A z určitého pohledu tu možná byly dřív, než my lidé. A přesto v našich životech pořád trochu chybí. Ono totiž nejde jen o to, do své mysli semínko zasadit. Je potřeba o něj také pečovat. Zalévat ho svou pozorností. A to myslím mnoho lidí nedělá. Vidí krásnou myšlenku, možná se i nechají dojmout, možná i semínko spadne do jejich zahrady, ale tam už dál zůstává bez povšimnutí. Budeme tedy společně nejen sázet, ale také zalévat, abychom vytvořili zahrady plné nádherných barev a vůní, ve kterých je radost spočinout.

terez.kanturkova@gmail.comZásady ochrany osobních údajůObchodní podmínky
Top